Cestný pretekársky bicykel José Catieau, Columbus 1974

vitus 979

Cestný bicykel José Catieau, Columbus 1974

Tento bicykel vznikol zo spolupráce legendárneho výrobcu s už viac ako 100 ročnou históriou Columbus a jazdca José Catieau.

José Catieau bol francúzsky profesionálny cyklista v rokoch 1969 - 1976. Známy sa stal hlavne etapovým víťazstvom na Tour de France. Daná etapa viedla z 
Roubaix po známych mačacích hlavách, ktoré poznáme z pretekov Paris - Roubaix. V danom úseku sa on a jeho 4 kolegovia z týmu odtrhli od peletónu. Všetci piati prišli spoločne až do cieľa a Catieau sa obliekol do žltého dresu.

Spoločnosť Columbo založil 27 ročný Angelo Luigi ‘A.L.’ Colombo a začal s výrobou ocelových trubiek. Jeho prvými zákazníkmi boli legendy – Edoardo Bianchi, Umberto Dei, Atala, Giovanni Maino.  V 70. rokoch 20. storočia sa vyčlenila nová spoločnosť Columbus, venujúca sa len výrobe a vývoju trubiek pre cyklistiku.

Columbus zdokonaľoval svoj vývoj a v 80. rokoch vyrábali už 900 rôznych inovatívnych trubiek v špičkovej kvalite. Ich super ľahké trubky sa stali základom bicyklov tých najväčších šampiónov ako: Coppi, Anquetil, Baldini, Rivière, Bracke, Ritter, Merckx, Moser, Oersted.
 

Špecifikácia BICYKEL JOSÉ CATIEAU, COLUMBUS

Rám:  José Catieau, Columbus 
Komponenty:  pôvodné zo 70tich rokov
Hlavové zloženie: Campagnolo
Kľuky: Campagnolo
Prevodník: Campagnolo
Prešmykač: Campagnolo
Prehadzovač: Campagnolo
Kazeta: Campagnolo
Radenie: Campagnolo
Brzdy: Campagnolo
Riadidlá: Cinelli Paris Roubaix
Predstavec: 3ttt
Sedlovka: Campagnolo Super Record
Sedlo: Corsaire San Marco
Kolesá: Rigida
Gumy: Hutchinson

Ďalšie bicykle z našej zbierky

vitus 979

ĽAHKÝ A LEGENDÁRNY VITUS 979
1981

ĽAHKÝ A LEGENDÁRNY
VITUS 979 / 1981

Ikona cyklistiky  80. rokov. Francúzsky rám Vitus 979.  Predstavil mnoho inovácií daného desaťročia, ktoré z neho urobili jeden z najúspešnejších a najpredávanejších profesionálnych bicyklov v histórií.

ALAN SUPER RECORD CYCLOCROSS FRAMESET 1982

ALAN bola prvá spoločnosť na svete, ktorá predstavila 100%-ný hliníkový rám. Vyrobila ho z materiálu určeného pre letecký priemysel. Krásný "hlinikáč" z roku 1982 s pôvodným vybavením.

Zbierka retro komponentov a doplnkov

Zbierka rôznych zaujímavých predajných a nepredajných komponentov a doplnkov.

Zobrazený jediný výsledok

Najradšej jazdíme s Cyklo kávou.