Legendárny VITUS 979

vitus 979

vitus 979

ľahký a legendárny vitus 979

Ikona cyklistiky  80. rokov. Francúzsky rám Vitus 979.  Priniesol mnoho inovácií daného desaťročia, ktoré z neho urobili jeden z najúspešnejších a najpredávanejších profesionálnych bicyklov v histórií.

Vitus 979 bol skonštruovaný uprostred rastúcej globalizácie cyklistického priemyslu a bol hrdým národným prejavom francúzskeho dizajnu a inžinierstva. Zároveň však zberal prvé vavríny skutočne medzinárodnej cyklistiky. Bola to totiž éra, keď do kontinentálnej cyklistiky začali prenikať zahraniční jazdci.

Austrálčania Phil Anderson a Allan Peiper, Ír Sean Kelly a Stephen Roche, Brit Graham Jones, Kolumbijčan Luis Herrera a Američanka Marianne Martin. Tí všetci začínali budovať svoju reputáciu na Vituse 979. Zostali mu verní aj ako legendy. 

Vitus 979 sa osvedčil v časovkách, etapových pretekoch, najdlhších jednodňových súťažiach a najťažších jarných klasikách ako jeden z najuniverzálnejších, najodolnejších a najspoľahlivejších profesionálnych závodných cyklov, aké boli kedy vyrobené. 

Made in France.

Špecifikácia

Rám:  Vitus 979 
Komponenty:  original late 1980s
Hlavové zloženie: Campagnolo
Kľuky: Shimano 600
Prevodník: Shimano 600
Prešmykač: Shimano 600
Prehadzovač: Shimano 600
Kazeta: 9 speed 13-28
Radenie: Shimano 600
Brzdy: Shimano 600
Riadidlá: Cinelli Criterium
Predstavec: Cinelli Oyster
Sedlovka: Campagnolo
Sedlo: Turbo
Kolesá: Mavic
Gumy: Michelin Pro Race

Ďalšie bicykle z našej zbierky

CESTNÝ BICYKEL JOSÉ CATIEAU, COLUMBUS 1974

Tento bicykel vznikol zo spolupráce legendárneho výrobcu s už viac ako 100 ročnou históriou Columbus a jazdca José Catieau. Super ľahké trubky Columbusu sa stali základom bicyklov tých najväčších šampiónov.

ALAN SUPER RECORD CYCLOCROSS FRAMESET 1982

ALAN bola prvá spoločnosť na svete, ktorá predstavila 100%-ný hliníkový rám. Vyrobila ho z materiálu určeného pre letecký priemysel. Krásný "hlinikáč" z roku 1982 s pôvodným vybavením.

Zbierka retro komponentov a doplnkov

Zbierka rôznych zaujímavých predajných a nepredajných komponentov a doplnkov.

Zobrazený jediný výsledok

Najradšej jazdíme s Cyklo kávou.