Uverejnené

Barraquito – nápoj z kávy

Barraquito oucafé

Barraquito je miešaný kávový nápoj, ktorý je veľmi populárny v celom Španielsku. Jeho pôvod je na Kanárskych ostrovoch a za hlavné mesto Barraquita sa považuje Santa Cruz de Tenerife.
Podľa historicko etymologickej encyklopédie “En defensa del habla canaria“ od Marcial Morera pôvod názvu Barraquito je odvodený od prezývky seňora Sebastiana Rubia – Barraco. Tento mlsný seňor si takúto kávičku nechal na požiadanie pripraviť v Kiosko Imperial v Santa Cruz v polovici XX.storočia.

Nemusíte letieť na Tenerife, aby ste túto dobrotu menom Barraquito ochutnali. U nás v OUCAFÉ Vám pripravíme túto maškrtu úplne identickú podľa pôvodného receptu z originálnych ingrediencií. Podľa odozvy od náhodných španielskych turistov, ktorí sa poceste na Trenčiansky hrad zastavili u nás, je naše Barraquito identické s tým z Kanárskych ostrovov.

Barraquito – Príprava

Najprv sa do pohára naleje kondenzované mlieko. Pridám španielsky likér LICOR 43, na tento sa opatrne vyextrahuje espresso Oujeeé tak, aby sa nám vrstvy oddelili. Navrch pridáme penu z vyšľahaného mlieka a posypeme trochou škorice. Kúsok citrónovej kôry je posledným chuťovým doplnkom tohto lahodného, nie len dámskeho, nápoja.

Dobrú chuť.